Kvarteto

Komorní LARP o smyčcovém kvartetu na přelomu 70. a 80. let dvacátého století.
6 hráčů: 3 muži, 2 ženy, 1 obojetný
Hra trvá asi 4 hodiny.
Forma: „český jeep“, scriptovaná hra, simulace, symbolické rekvizity, skoky v prostoru a čase
Náročnost: Hra je nenáročná, vhodná i pro prvohráče

 

 

LARP Kvarteto (2015) je skladba o čtyřech větách pro šest hráčů a železnou oponu.

Píše se rok 1980. Váš život je kontrolován státem, to jest komunistickou stranou. Jste sledováni. Na všechno jsou záznamy, kdo jsou vaši rodiče, co si myslíte, s kým se stýkáte, o čem mluvíte. Uděláte vtip na komunisty před nesprávným člověkem a letíte ze školy.
Byli vaši rodiče s v šedesátém osmém roce proti ruským okupantům? Nejen jejich kariéra, ale i ta vaše je v koncích. Jste věřící? Nepůjdete studovat. Máte nepohodlné názory? Vaši sourozenci neudělají maturitu.
Jsou vaši ve straně? Dobře! Jsi ty sám ve Svazu Socialistické Mládeže? Dobře! Budou na tebe hodní. Možná. A možná po tobě budou něco chtít. Spolupráci, donášet na kamarády, na kolegy, rodinu.

Píše se rok 1980. Skupina špičkových muzikantů se snaží o kariéru. Když půjde všechno dobře, budou moci vycestovat do idealizovaných i zatracovaných imperialistických Spojených Států. Nejde však jen o to, jak dobří jsou hudebníci. V cestě může stát nevhodná minulost jednoho, či špatní přátelé druhého. Podrazí v kvartetu jeden druhého nebo se vzájemně podrží?

Píše se rok 1980. Doba, kdy vlastnictví prázdné plechovky od Coca-coly zvyšuje vaši prestiž!

Pro hru nejsou podstatné žádné hudební schopnosti a dovednosti.

Okolnosti

V době, kdy se hra odehrává je všechno kontrolováno státem, to jest komunistickou stranou. Jedná se o takzvanou dobu normalizace. Hranice jsou ostře sledovány a dostat se přes ně legální cestou znamená mít čistý kádrový rejstřík a nějakým způsobem být zadobře s režimem. Kdo chce studovat, musí být zadobře s režimem a mít předky v pořádku. Jsou -li vaši rodiče z rodiny statkářů nebo nedejbože někdejších podnikatelů nebo živnostníků, smůla. Studovat nepůjdete. Nebo se jich musíte veřejně zříci.

Přiznáte-li, že jste věřící, nepůjdete studovat. Leda že máte někde nějakou tlačenku a víry se zřeknete.

Jste sledováni. Na všechno jsou záznamy, kdo jsou vaši rodiče, co si myslíte, s kým se stýkáte, o čem mluvíte. Uděláte vtip na komunisty před nesprávným člověkem a letíte ze školy. Byli vaši rodiče s v šedesátém osmém roce proti ruským okupantům? Nejen jejich kariéra, ale i ta vaše je v koncích.

Jsou vaši ve straně? Dobře! Jsi ty sám ve Svazu Socialistické Mládeže? Dobře! Budou na tebe hodní. Možná. A možná po tobě budou něco chtít. Spolupráci, donášet na kamarády, na kolegy, rodinu.

Vítejte v době, kdy vlastnictví PRÁZDNÉ plechovky od Coca-coly zvyšuje vaši prestiž!

 

Kvarteto vzniklo díky projektu Česká duše, kterou zaštiťuje Rolling o.p.s.

Komenty na larpové databázi najdete zde:
http://larpovadatabaze.cz/larp/kvarteto/768

803 Návštěv celkem 2 Návštěv dnes